Terrazzo - Lastryko Warszawa - Blaty - Parapety, Schody oraz Posadzki

Firma LEVANDA specjalizuje się między innymi się w produkcji i montażu blatów z cemento, a dokładnie z materiałów znanych pod nazwą Terrazzo lub Lastryko

 

Moda ma to do siebie, że wraca co jakiś czas. Do naszych wnętrz ponownie zawitało Lastryko inaczej Terrazzo (z włoskiego).

 

Dla wielu z nas lastryko to materiał, który miał swoje lata świetności w latach 80-tych i 90-tych. Stosowany był zarówno wewnątrz budynków jak i w miejscach wystawionych na działanie natury. W latach 90-tych zastąpiony został przez granit, dziś wraca w nowej odsłonie.

Skontaktuj się z nami:  tel: 792-100-291  lub mail: kontakt@levanda.pl

Czym dokładnie jest  Terrazzo?

 

Terrazzo, czyli połączenie cementu, grysu oraz pigmentów w odpowiednich proporcjach z wodą. Dawniej kolorystyka lastryko była raczej nijaka, dlatego często myślimy o tym materiale, jako mało estetycznym. Najczęściej kojarzymy materiały z kropkami w  formie ciemnej montowane w formie nagrobków na polskich cmentarzach, stare schody lub parapety za czasów PRLu. Te czasy minęły, a cmentarzach królują ciemne granity, a swój wielki powrót zalicza włoski zdobiony cement z żywicą. Dzięki nowej jakości kolorów, materiał ten wraca na salony w zupełnie nowej odsłonie. Wszystko dzięki zastosowaniu nowych pigmentów kolorystycznych.

Skąd pochodzi Lastryko Terrazzo?

 

Kolebką Lastryko są Włochy. Już w starożytności Rzymianie wytwarzali ten materiał i stosowali w budownictwie. Jako stolicę produkcji lastryko podaje się Wenecję, a jego nazwa to terrazzo alla Veneziana. Wiele lat temu to właśnie we Włoszech rozpowszechniano ten materiał, również dziś za sprawą Italii produkt ten wchodzi na polski rynek.

Z czego składa materiał?

 

Do wyrobu  wykorzystuje się różne kamienie m.in. granit, marmur, bazalt. Dawniej kolor lastryko był nadawany poprzez barwy wcześniej wymienionych kamieni. Dziś dzięki możliwości użycia kolorowych pigmentów klienci mogą wybierać wśród różnych odcieni tarrazzo. Dodatkowo uzyskaną z połączenia masę, która po zastygnięciu jest sprasowywana można barwić w konkretne wzory. To unikatowe rozwiązanie sprawia, że lastryko można stosować w każdym pomieszczeniu w domu, aby nadać im niepowtarzalny klimat. Również zewnętrzna powierzchnia lastryko może zostać dopasowana do gustów klientów, fachowcy uzyskują na niej lustrzany połysk, mat lub delikatnie chropowatą powierzchnię.

Jeżeli do tej pory lastryko kojarzyło ci się z szarym i niezbyt wyszukanym designer, to jego nowe oblicze z pewnością cię zaskoczy. Masz pytania dotyczące lastryko tarrazzo, chcesz poznać ceny lub projekty napisz levanda(Małpa)kontakt.pl lub zadzwoń 792 100 291. Nasi fachowcy doradzą Tobie najlepsze produkty w najniższej cenie na rynku.

Terrazzo - Lastryko Warszawa